Raviteenused
Füsioteraapia on põhjusliku raviprotsessi abimeetod, mis aitab taastada kahjustatud lihaste funktsiooni. Leevendab kahjustatud tugi-liikumisaparaadi sümptomaatikat – valu, liikuvuse piiratust, kuid ei ravi kahjustuse põhjust.
Füsioteraapia (ravivõimlemise) eelduseks on kahjustatud lihaste närvi- ja verevarustuse taastamine – ilma ettevalmistuseta võib füsioteraapia patsienti pigem kahjustada kui aidata. Seepärast pöörame erilist tähelepanu kahjustuste põhjuste väljaselgitamisele ja tugi-liikumisaparaadi ettevalmistamisele kehaliste harjutuste sooritamiseks.
Lihases on kiired (suurt jõudu arendavad ning kiirelt väsivad) kiud ja aeglased (väikest jõudu arendavad ning vastupidavad) kiud. Närvikahjustuste tagajärjel nõrgeneb lihas ja mõne kuu jooksul jäävad atrofeerunud lihastes domineerima kiired ja kiirelt väsivad kiud, mille lihasjõudlus on ajaliselt lühike. Kahjustatud lihaste liikumisravi on võimalik lihast täiendavalt kahjustamata teostada vaid mõne minuti jooksul.
Närvikahjustuste korral on vajalik teostada lihaste venitusharjutusi, mis kompenseerib närvikahjustuse tagajärjel tekkinud lõõgastumise defitsiiti.
Enne kehaliste harjutuste sooritamist taastatakse kahjustunud organsüsteemide anatoomiline terviklikkus ja alles seejärel funktsionaalsus.
Füsioteraapia
Füsioteraapia on põhjusliku raviprotsessi abimeetod, mis aitab taastada kahjustatud lihaste funktsiooni. Leevendab kahjustatud tugi-liikumisaparaadi sümptomaatikat
Füsioteraapia (ravivõimlemise)
eelduseks on kahjustatud lihaste närvi- ja verevarustuse taastamine – ilma ettevalmistuseta võib füsioteraapia patsienti pigem kahjustada kui aidata.
kasutatakse füsioteraapias laialdaselt närvi- ja lihasaparaadi erinevate lülide funktsionaalse seisundi hindamiseks ja raviks. Inimese skeletilihasele on omane erutumisel kokku tõmbuda ehk kontraheeruda kesknärvisüsteemist (KNS) tulnud impulsi toimel.