Funktsionaalne magnetstimulatsioon

Funktsionaalne magnetstimulatsiooni seade magnetvälja võimsusega kuni 3 Tesla´t on rakendatav enamiku tervisekahjustuste korral. Võimaldab taastada kesknärvisüsteemi, lihaskude, luude struktuuri, vere- ja närvivarustust, liigeseid, ravida väikevaagna elundeid, inkontinentsi jne. Seade koosneb magnetvälja generaatorist ja kahe magnetpadjaga ravitoolist ning alpikaatoritest, mida saab kasutada üle kogu organismi. Seadet on katsetatud sclerosis multiplex`i ja Parkinsoni tõve, aju infarkti järgsete seisundite, seljaaju vigastuste ja paljude teiste raskelt ravitavate tervisekahjustuste teraapias.

Magnetvälja teraapial on positiivne mõju erinevatele organsüsteemidele, kuna see indutseerib organismi seesmise tasakaalu – hompöostaasi paranemise. Läbi närviimpulsside induktsiooni on seadmega võimalik ravida erinevaid organsüsteeme otsese kokkupuuteta ravitava koe või organiga. Efektiivne raviseade tahtele allumatu vegetatiivse närvisüsteemi ravis ja selle põimikute, eriti „päikesepõimiku“ ja tema komponentide ning siseelundite harude ravis.

Magnettoolis on võimalik taastada vaagnapõhja lihaste närvi- ja verevarustus, väikevaagna elundite tahtele allumatu sümpaatiline ja parasümpaatiline innervatsioon ning tugevdada vaagnapõhja lihaseid, st. teostada mitmesuguse geneesiga inkontinentsi ravi. Seadme poolt genereeritav magnetväli on enam kui 200 korda võimsam kui klassikaline, raviasutustes laialt kasutuses olev magnetväljateraapia.